Доставка від 10 000 грн. БЕЗКОШТОВНО - Доставка протягом 7 робочих днів - Обмін протягом 14 днів з моменту доставки

Пашміна - шерсть або шарф ручної роботи?

Статті Peter Greša

Пашмінова шерсть - існує таке поняття? І ця шерсть більш високої якості, ніж кашемір?  Ні. Пашмінова шерсть як особливий вид кашемірової шерсті не існує. Якщо ми говоримо про пашміни (Pashmina), ми говоримо завжди про традиційний вручну витканий шарф з кашеміру або суміші з кашемиру та шовка.  Пашміни як натуральної тканини не існує.

Пашмінова шерсть - погляд в історію

Термін пашмінова шерсть жил і досі живе своїм життям. На самому початку було персидське "Pasha", тобто "шерсть". Цей термін використовувався багато сторіч тому для позначення шалей з кашеміру ручного ткацтва. Саме тому могла бути ця тканина в Європі помилково помічена як пашмінова шерсть.

Деякі легенди горян з області Гімалаїв розповідають також про особливий вид кози, яка дає пашмінову шерсть, м'якішу за кашемір – "коза пашмінова", як її назвали, але інакше, ніж в легендах вона не існує.  Немає спеціальних точок на тілі кашмірської кози, де був би підшерсток, з якого волокно кашеміру, що вичесано, було б настільки інше, щоб воно заслуговувало іншої назви.

Вироби з так званої пашмінової шерсті можуть бути підробленими!

Пашміна була, є і буде позначенням елегантних, витканих і забарвлених вручну шалей з кашеміру. Деякі продавці в Європі, де термін "пашміна" не охороняється товарним знаком, використовують плутанину в  маркуванні виробів з кашеміру на свою користь, і як продукти з так званої пашмінової шерсті позначають навіть ті, де кашемір взагалі не використовується. Подібні обманні прийоми ви у нас, звичайно, не знайдете.